Zvažuji podání žaloby na výbor společenství vlastníků pro absolutní nerespektování stanov a rozkrádání fondu oprav (vše průkazně dokumentováno). Prosím o přibližný odhad nákladů řízení (právní zastupování, soudní poplatky), případně doporučení advokátní kanceláře i s ohledem na cenu (Olomouc). Cílem by mělo být soudní nařízení auditu účetnictví od roku 2016. S díky Daniel.

ODPOVĚĎ:
Pokud jde o předpokládané náklady, tak ty se odvíjí zejména od advokátní kanceláře, kterou si zvolíte. Doporučuji navštívit stránky www.advokatikomora.cz, kde naleznete advokáty dle lokality a zaměření. Měl byste vybrat advokáta, který se specializuje na bytové právo. Náklady z kraje řešení případu nelze reálně odhadnout, nicméně bude se jednat rozhodně o desetitisíce korun za zastoupení. Ovšem pokud protistrana spor prohraje, lze náhradu nákladů požadovat po ní.