Jsem vlastník jednotky, SVJ existuje, jako správce je externí subjekt. Chci rekonstruovat svoji jednotku (vymalovat, vyměnit podlahy, kuchyňskou linku). Konzultovala jsem se stavebním úřadem, ten k tomuto sdělil, že k provedení prací nemusím mít žádné povolení. Správci jsem záměr oznámila.

Správce mne informoval, že před započetím prací musím zaslat správci žádost, že chci provést ve svém bytě úpravu a že se mi správce k žádosti vyjádří (možná prý povolí a možná také ne) a zašle mi podmínky, za kterých mohu úpravu provést. Je tento požadavek správce oprávněný? Děkuji za informaci.

ODPOVĚĎ:
Požadavek správce oprávněný není. Pro Vás je rozhodující, jak se k věci postaví stavební úřad, správce nemá právo Vás omezovat, pokud stavební úřad nemá problém.