S mou tetou vlastním pozemek - ideální polovinu. Chceme podepsat nájemní smlouvu na dobu neurčitou, s výpovědní lhůtou 5 let. Ale co když já budu chtít podat výpověď nájemní smlouvy nájemci a teta ne? Jak to budu moct řešit. Předem děkuji. Ludmila.

ODPOVĚĎ:
Z dotazu bohužel nevyplývá, o jakou smlouvu by se mělo jednat a s kým. Pokud o nájemní ve vztahu k nájemci, tak máte právo si do smlouvy zakotvit různé podmínky, tedy např. za jakých podmínek je kdo oprávněn výpověď podat. Pokud by se stalo, že jeden ze spoluvlastníků chce podat výpověď a druhý ne, musel by jeden ze spoluvlastníků oslovit soud, aby rozhodl, protože pokud by se oba spoluvlastníci nedohodli, výpověď by byla platná až v případě, že by oba souhlasili nebo souhlas jednoho z nich nahradil soud.