Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla jsem uzavřenou smlouvu na pronájem bytu na 1 rok (1.10.2016 - 30.9.2017) a následně dodatkem ke smlouvě prodloužený nájem bytu o další rok tj. do 30.9.2018. Pronajímatelka mě ke dni skončení nájemní smlouvy nekontaktovala a dále mě nechala bydlet v dotčeném bytě. Nyní mi řekla, že mám byt vyklidit a to do 28.4.2019 což jsem tedy udělala. Ona mi nyní odmítá vyplatit vratnou kauci včetně všech přeplatků za služby a tvrdí, že jsem bydlela 7 měsíců na černo.

Na základě vaší porady jsem požádala paní pronajímatelku doporučeným dopise a e-mailem o vrácení přeplatku za služby a vratnou kauci. Paní pronajímatelka nereagovala ani na jedno a tak sem zkusila ještě SMS, ale i ta zůstala bez odezvy. Telefon mi nebere.
V příloze zasílám smlouvu a doporučený dopis. Můžete mi poradit jak bych měla postupovat abych od ní dostala zpět mé peníze nebo alespoň část? Děkuji, Irma

 

ODPOVĚĎ:
Jistotu pronajímatelka nemá právo zadržovat a je povinna ji vrátit. Je tedy na místě podat žalobu o vrácení kauce, jste v tomto případě v právu a soud by měl rozhodnout o její povinnosti Vám kauci vrátit. Soudní poplatek v daném případě činí 5% z žalované částky (v případě elektronického platebního rozkazu 4%) a soud následně žalované uloží Vám všechny náklady s vymáháním spojené nahradit.

 

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Nevrácení kauce nájmu kvůli bydlení bez prodloužení nájemní smlouvy ale se souhlasem pronajímatele