Jsme obětí klasické špatné restituce státu. Vrátil pozemky, na kterých již stály domy. Všechny soudy jsme prohráli. S některými vlastníky jsme se dohodli a odkoupili, ale zbyly pozemky, které nejsou zastavěné a nemáme ani potřebu po nich chodit do domů, garáží. Restituent po nás chce nájemné a vyhrožuje soudem - nájemné za užívání. My ale pozemky nevyužíváme, chodí přes ně cizí lidí, kálí psi a ještě mu je vlastně udržujeme (sekáme trávu apod.). Můžeme mu prostě vzkázat prostřednictvím právníka, ať si pozemky nechá, klidně oplotí, že je nechceme? Děkuji, Ivana

ODPOVĚĎ:
Pokud pozemky nevyužíváte, pak není důvod, aby po Vás kdokoliv požadoval nájem.

Jelikož z dotazu nevyplývá podrobnější popis problému, je jistě nejlepší obrátit se na advokáta, který využije všechny právní možnosti k tomu, aby vás jako své klienty ochránil. Seznam advokátů je na www.advokatikomora.cz