Potřebuji poradit ohledně nájemní smlouvy, kde má majitel napsáno, že budu platit nájemné (teplo, voda, fond oprav) a dále že budu platit plnění (nájemné, SIPO a Internet). Po roce nájmu mi nebyla prodloužená smlouva a však mi majitelka chtěla předat evidenční list, kde by bylo navýšení cca o 900 Kč za platbu do fondu oprav. Myslíte, že mohu požadovat platby za fond oprav a správu domu po majitelce zpět? V příloze Vám posílám jednu ze stran nájemní smlouvu. Vše se týká bodů 5.1 a 5.2 Děkuji, Eleonora

ODPOVĚĎ:
Dle smlouvy jste fond oprav měla hradit v nájemném. Nejste tedy povinna cokoliv doplácet a pokud jste tak již učinila, můžete částku žádat zpět.