Ke konci roku 2025 mi má teta skrz darovací smlouvu přenechala svůj byt. Já v tom bytě nebydlím, bydlí tam stále ona, což je uvedeno i v darovací smlouvě jako věcné břemeno. Poté, co jsem doložila bytovému družstvu výpis z katastru nemovitostí ČR, že jsem novým vlastníkem bytu, chtějí mi poslat měsíční předpis záloh (voda, topení). Na internetu jsem našla, že zálohy platí nájemce, ale předpis záloh a vyúčtování se má posílat vlastníku. A taky že ty zálohy bych měla platit já a teta by je měla hradit mně. Chci se zeptat, je možné ošetřit nějakou smlouvou, aby ty zálohy nadále platila má teta (přímo družstvu)? Zdá se mi to zbytečně komplikované, abych to musela platit já a ona mně. Popřípadě je možné ošetřit také smlouvou, aby předpis záloh a vyúčtování nadále posílalo bytové družstvo jí? Bude k tomu stačit, když bytovému družstvu pošlu darovací smlouvu, ve které je uvedeno, že má teta bude obývat byt až do své smrti? (Má máma před několika lety nechala přepsat byt na moji sestru, a pořád platí zálohy má máma (přímo SVJ) a pořád chodí vyúčtování jí (bez nějaké smlouvy). Je také uvedeno v darovací smlouvě, že bude nyní už sestřin byt obývat až do své smrti). Předem moc děkuji za odpověď.













