V pronajatém bytě došlo k poruše bojleru a v době několikatýdenní nepřítomnosti nájemníka došlo ke značnému úniku vody. Kdo je povinen tuto škodu (únik vody) uhradit - nájemník nebo pronajímatel? Děkuji.
V pronajatém bytě došlo k poruše bojleru a v době několikatýdenní nepřítomnosti nájemníka došlo ke značnému úniku vody. Kdo je povinen tuto škodu (únik vody) uhradit - nájemník nebo pronajímatel? Děkuji.
Pokud došlo k havárii bojleru, je škody tímto způsobené povinen hradit pronajímatel. Nájemce platí škodu, pokud únik či škodu zavinil. Pokud voda unikla kvůli skryté závadě na rozvodech, tak tyto jsou na odpovědnost pronajímatele a vodu tak hradí pronajímatel. Ideálně by to mělo být kryto pojištěním.