Exekuce vkladní knížky

1 odpověď

Na syna který s námi nežije ve společné domácnosti byla podána exekuce. Exekutor nám pozastavil vkladní knížku protože syn je na ni jako druhý vkladatel. Syn na ni nikdy neuložil ani korunu. Jako druhý vkladatel byl veden při vážném onemocnění manželky. Jak se bránit. Děkuji za odpověd

Při exekuci je ohledně vkladní knížky nutno postupovat podle ustanovení o exekuci movitých věcí. Protože uvádíte, že syn je vedený jako druhý vkladatel, je postup exekutora v pořádku. Při exekučním prodeji vkladní knížky bude Váš podíl na vkladní knížce vypořádán a vyplacen.