Jak zastavit exekuční vymáhání řádně placeného výživného

3 odpovědi

v roce 2013 mi soud zvyšil vyživne zpětně tři roky vše v čas splacim, ale moje exmanželka mi aj tak dala exekuci na plat a na duchod muže toto udělat?

Pokud se nejedná o situaci, kdy již bylo výživné exekučně vymáháno a nebyl jste v prodlení s žádnou splátkou, je postup Vaší manželky protiprávní. Můžete proto podat návrh na zastavení exekuce, neboť jsou srážky prováděny jen pro běžné výživné a lze předpokládat, že vzhledem ke svému chování i poměru k práci budete výživné plnit dále dobrovolně (§ 290 odst. 2 občanského soudního řádu).

děkuji moc a jak se mam ted branit pani Šotova vyšší soudni uřednik mi řekla že na to narok-pravo ma i kdyz vše včas splacim. A chtěla jsem se ještě zeptat vždy jak zaplatim vyživne tak mi přijde dopis v tomto zněni: výkon rozhodnuti sražkami ze mzdy povinneho nařizeni dle §268odst. 1pis. c) odst. 4o. s. ř. častečně zastavuje o častku 400kč. tech 400 je zpětne (dlužne) vyživne celkovou časku posilam složenkou dopředu děkuji za odpověd

Bránit se musíte podáním návrhu na zastavení exekuce podle § 290 odst. 2 občanského soudního řádu, v návrhu popiště, že jsou srážky prováděny pouze pro běžné výživné, tj. že momentálně nemáte dluh na výživném a dále popiště, jaký je Váš příjem ze zaměstnání, že postačuje k úhradě výživného a že hodláte nadále plnit.