Exekuce srážky

1 odpověď

Dobrý den, z platí je mi strhavana exekuce. Dnes (05.04.2024) jsem obdržela usnesení od jiného exekutora, který nařídil plátci mzdy zohledňování nezabavitelné částky v plné výši a plátci dalšího příjmu, aby nezabavitelnou částku při stanovení srážek nezohledňoval. Tomuto exekutorovi však plátce mzdy srážky neprovádí. Je tento postup správný? Domnívám se, ze je mi strháváno z platu více než je možné. Můžete mi prosím poradit? Dekuji

Dobrý den,
všechny postižitelné příjmy se berou jako celek, ze kterého by Vám měla být ponechána jedna nezabavitelná částka (bez ohledu na počet pracovních poměrů). Exekutor může v rozhodnutí o několika plátcích mzdy určit, aby každý plátce zohlednil určitou část této nezabavitelné částky (např. oba plátci mzdy uplatní 50%, dohromady 100%), případně určit, aby byla nezabavitelná částka brána v úvahu pouze u jednoho plátce mzdy s tím, že druhý plátce může provádět srážky ze mzdy bez omezení (tj. nebude nezabavitelnou částku zohledňovat). Takový postup je v pořádku. Pokud se i přesto domníváte, že Vám ze mzdy zůstává méně, než je možné, doporučuji Vám obrátit se na zaměstnavatele a požádat jej o vysvětlení, případně o nápravu.