Exekuce na sociální dávky - zasílání na účet potomka, hrozí obstavení účtu v bance?

1 odpověď

Dobrý den,
mám pronájem bytu od dcery a chtěl bych si k ní zasílat kromě příspěvku na bydlení, doplatku na bydlení i příspěvek hmotné nouze na živobytí.
Mám exekuci v řádech tisíců Kč, mohou jí zastavit účet či na ní vymáhat dluhy?
Děkuji.

Dobrý den. Exekutor může postihnout pouze účet ve vlastnictví povinného, tj. pokud si necháte zasílat peníze na účet jiné osoby, nebude možné tento účet postihnout. Bude ovšem možné Vás i dceru stíhat pro trestný čin poškození věřitele.