Exekuce pro dluh bývalého manžela - zabavení věcí v bytě nového partnera, druha

1 odpověď

Dobrý den,
exekuce ze mzdy moji přítelkyně: z bývalého manželství jí vznikl dluh, který měl na svědomí její bývalý manžel, jelikož on půjčku nesplatil a v tu dobu byli manželé.
Byl dán podnět o provedení exekuce ze mzdy, přítelkyně má dvě děti, na který její bývalý manžel neplatí alimenty. Jak v tyto situaci postupovat, je možné že exekuční úřad bude strhávat z platu částku, která by měla vliv na životní úroveň partnerky a jejich dětí?
Může se stát, že exekuční úřad navštíví byt, kde bydlíme a bude chtít zabavit movitý majetek, i když majitelem nemovitosti jsem jen já a majetek v bytě je můj? Spolu nejsme manželé. Mohu se i této skutečnosti obávat?
Děkuji za odpověď. Pecina

Dobrý den. Z Vašeho platu není možné provádět exekuční srážky ze mzdy, neboť exekuce je vedena na jinou osobu a nejste manželé. Exekuci prodejem movitých věcí lze naopak provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka, rozhodující je fakticita. Pokud u Vás tedy bydlí osoba v exekuci, může u Vás exekutor hledat její majetek. Na Vás by v tomto případě bylo prokazovat, že jsou movité věci ve Vašem vlastnictví.