Exekuce nemovitosti - co jsou to aktiva a pasiva?

1 odpověď

Dobrý den,
předem děkuji za odpověď.
Čelím několika exekucím vedeným proti mé osobě. V současné době je exekučně obstavena ideální polovina 1/2 nemovitosti v mém vlastnictví. Zajímalo by mne co znamenají termíny "aktiva" a "pasiva" v rámci exekuce a zda může exekutor obstavit dědictví jako celek.
Mějte se pěkně.

Dobrý den. Aktiva dědictví jsou "plusy" (peníze, pohledávky, majetek), pasiva jsou "mínusy" (závazky). Exekutor obstaví to, co z dědictví získáte. Pokud ovšem zdědíte majetek i dluhy, bude exekuován pouze majetek. Pro zděděné dluhy bude případně nařízena jiná exekuce.