Exekuce, insolvence (oddlužení) a placení výživného, alimentů

1 odpověď

Dobrý den,
řešíme s přítelkyní nemilou finanční situaci, a zrovna v tu nejméně vhodnou dobu vyhlásil otec přítelkyně osobní bankrot.
Jak se postupuje při vyplácení alimentů, které jsou strhávány exekučně. Nám bylo řečeno že něco o insolvenci, a to že se automaticky rozděluje určitá částka mezi všechny exekuce.
Zajímalo by mne zda je vůbec možné sahnout na alimenty, což pro nás znamená že jeden měsíc přijde třeba 500 místo 1200, další měsíc zas 300, a nebo nepřijde vůbec nic. je to možné a legální?? předem mockrát děkuji za odpověď.

Přeji hezký den

Dobrý den. Podle § 169 odst. 1 písm. e) a odst. 2 insolvenčního zákona jsou pohledávky na výživném postavena na roveň pohledávkám za majetkovou podstatou a uspokojují se v plné výši. Nedojde tedy k poměrnému rozdělení částky mezi všechny přihlášené věřitele, ale k uspokojení pohledávek výživného v plné výši a rozdělení zbytku.