Ukončení ezvýsledné exekuce

4 odpovědi

Dobrý den,
na mou osobu jsou vedeny 2 exekuce z roku 2006 a 2008. Za tuto dobu nevymohl exekutor ani korunu. Začátkem roku jsem kontaktoval exekutora, jestli je možné tyto exekuce zastavit pro bezvýslednost. Řekli mi, že toho je hodně, ať si počkám. je možné o toto ukončení nějakým způsobem oficiálně požádat a nějakým způsobem toto urychlit?
Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, tzv. „bezvýsledné exekuce“ lze od 1.1.23 zastavovat, ale jen k souhlasu oprávněného a za splnění určitých podmínek. Pokud se chcete pokusit věc urychlit, kontaktuje oprávněného, zda by k výzvě exekutora se zastavením řízení souhlasil.