Stare Exekuce , odpusteni dluhu pro nemajetnost

1 odpověď

Dobry den ziju jiz delsi dobu v zahranici cca 10 let teď jsem zjistil ze mam v čr 7 exekuci z roku 2013 na dost vysoke casky ktere nejsem schopen platit. Cekame s pritelkyni neplanovane rodinu a dost mi to nahani hruzu co se bude teď dít. V tuto chvili nemam ani castku jak zaplatit protoze jsem nezamestnany a bez majetku. je mozne ze moje exekuce uz muze byt promlcena nebo mi ji soud muze odpustit pro nemajetnost. Mohly byste mi prosim poradit.
Dekuji Dejmek

Dobrý den, tzv. „bezvýsledné exekuce“ lze od 1.1.23 zastavovat, ale jen k souhlasu oprávněného a to jen za určitých podmínek. Jinak obecně platí, že se exekuce nepromlčuje. Pokud máte více dluhů u minimálně dvou věřitelů, které jsou více jak 30 dní po splatnosti, lze podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Podmínkou je mj. to, že máte pravidelný příjem.