Exekuce v sídle firmy u podnikatele s osobním dluhem a pozastavenou živností

1 odpověď

Dobrý den,
je možné, že bude exekutor vykonávat svou činnost v místě sídla firmy, když je živnost pozastavená (firma byla jen založená a ihned pozastavená) a zadlužený je majitel této firmy, ale jako soukromá osoba?

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat věci v majetku dlužníka. Tedy i v sídle firmy ve vlastnictví dlužníka, přičemž nebude možné zabavit věci v majetku firmy (prokazatelné z účetnictví).