Obnovení ukončené exekuce - exekutor nezapočítal soudní poplatky

1 odpověď

Dobrý den,
2009 jsem měl exekuci, kterou jsem splatil a byla ukončena ještě v témže roce.

2014 mi přišlo oznámení, že exekuce byla obnovena, protože byly špatně exekutorem započítány (resp. nebyly) soudní poplatky. Teď exekutor žádá doplacení 17.000 Kč. Má na to právo, pokud už exekuci uzavřel a chyba se stala na jeho straně? Děkuji.

Dobrý den. Ano, pokud nebyla vymožena celá částka navržená k exekuci, lze již zastavenou exekuci znovu nařídit.