Exekuce její vymáhání až po devíti letech

2 odpovědi

Dobrý den, mám exekuci na 5,500 Kč z roku 2014
Samozřejmě jsem na ni zapomněla a ač jsem zaměstnaná déle jak šest let, exekutor zahájil exekucí srážkou že mzdy az po devíti letech v květnu roku 2023 od rozhodnutí takže mám teď zaplatit 24 000 Kč
Je tohle v pořádku, nebo se můžu nějakým způsobem bránit?
Děkuji.

Dobrý den, pokud byla exekuce zahájena v roce 2014, jistě Vám byly zaslány usnesení o nařízení exekuce a výzva k dobrovolnému plnění s polovičními náklady. Pokud jste na výzvu neplnila a ani později exekuci nezaplatila, je možné, že Vám dále běžely úroky. Po dobu exekuce exekutor zkoumá, zda se nezměnily poměry dlužníka a pokud např. po 9 letech zjistí jeho zaměstnání, má oprávnění vydat exekuční příkaz na srážky ze mzdy. Exekuce je (zpravidla) ukončena až úplným vymožením pohledávky včetně nákladů, žádné lhůty k vymožení zákon neukládá. Doporučuji Vám dluh včetně nákladů uhradit najednou či ve větších splátkách, aby Vám nenarůstalo příslušenství.