Dluh na dani v zahraničí

2 odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně dluhu na dani v zahraničí. Vznikl mi dluh za osobní Dan (sociální) v zahraničí (Norsko), protože jsem peníze potřeboval během covidu zaplatit ubytování a stravu. Momentálně jsem v Česku, protože už jsem tam nemohl najít praci, ale bohužel se mi dluh zvětšuje. Je možné jít do insolvence a platit tento dluh z Česká? A kdyz se nezaplatí, tak je možné, ze půjdu do vězení do Norska? Dekuji

Dobrý den, uvedený dluh budou vymáhat norské úřady, které mají pravomoc v rámci Norska. Insolvence vedená v ČR není pro dluh v cizí zemi, která nadto není členem EU, významná. Doporučuji Vám dluh v Norsku co nejdříve doplatit. Nemám za to, že se bude jednat o trestný čin, nicméně je možné, že norské úřady proti Vám zahájí správní řízení, které může být ukončeno např. pokutou.