Plat, mzda dlužníka zasílané na účet družky, partnerky - hrozí exekuce na její účet?

1 odpověď

Dobrý den.
Vlastním dům 2010-2014, mám tam trvalý pobyt, a vlastním dvě auta. S partnerem jsem od 11/2013. Partner má trvalý pobyt na obecním úřadě, ale bydlí v domku po babičce, který vlastní jeho matka, ve stejné obci. Bydlím v jiné obci, než partner. Majetek, který jsem nabyla, jsem nabyla v době, kdy jsme se vůbec neznali. Dozvěděla jsem se, že má dluhy a exekuce, a to v hodnotě asi 500.000 Kč. Rok nepracoval. Byl v evidenci úřadu práce. 02/2014 nastoupil do zaměstnání. Poprosil mě, jestli by si nemohl nechat posílat výplatu ke mě na účet. Hrozí exekuce na můj bankovní účet?
Kdybych se s partnerem rozešla, mohl by třeba ty výplaty, co si nechal poslat ke mě na účet, zpětně vymáhat exekutor?
Já mu tu první výplatu dala jen z ruky do ruky, bez potvrzení? S partnerem se scházíme, v domku jeho matky, ale sousedi mě tu vidí a vidí tu stát moje auto, když za ním dojíždím, mám u něj jen pár svých věcí, ale bojím se třeba i o to auto, když za ním jezdím, a občas sem u ho půjčila do práce. Já dluhy nemám.
Hrozí mi něco?
Děkuji.

Dobrý den. Exekutor si může myslet, že u Vás přítel fakticky bydlí nejen proto, že si posílá výplatu na Váš účet, ale i proto, že občas jezdí Vaším autem. Proto nelze vyloučit provedení mobiliární exekuce ve Vašem bytě. Samozřejmě, že výplaty, které si nechal poslat na Váš účet po Vás může vymáhat soudně, protože to jsou jeho peníze. O auto se obávat nemusíte, zřejmě nebude problém prokázat, že jste ho zakoupila Vy.