Výmaz exekučního příkazu z KN

1 odpověď

Dobrý den, mám dotaz ohledně výmazu exekuce na nemovitost z katastru nemovitostí po oddlužení. Situace je taková, že usnesení krajského soudu nabylo právní moci v září loňského roku na osvobození dlužníků. Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti byl vydaný více exekutory, kteří již požádali KN o výmaz plomby, ale jeden tak neučinil do dnešního dne. Proto by mě zajímalo, zda existuje nějaká zákonná lhůta, resp. právní předpis, jak má v tomto případě exekutor postupovat? Opakovaně jsme exekutora upozorňovali, ale bez efektu. Předem velice děkuji za odpověď.

Dobrý den, exekuční řád hovoří o povinnosti bezodkladnosti úkonů exekutora, avšak obecně zákonná lhůta neexistuje. Pokud exekutor nereaguje, podejte na něj z uvedeného důvodu stížnost pro nečinnost na Exekutorskou komoru ČR nebo na Ministerstvo spravedlnosti ČR, které v mají kompetenci zjednat nápravu, a jejichž zásah je zpravidla účinný.