Ukončení insolvenčního řízení

1 odpověď

Dobrý den, mám jeden dotaz. Běží mi insolvenční řízení od 04/2020, teď jsem zaplatil 36. splátku a mám splaceno přes 60% dluhů. IS mě informoval, že počátkem dubna zašle soudu zprávu o splnění oddlužení. Jedna pohledávka byla náhrada škody z trestného činu. Vím, že mi nesplacená část této přihlášené pohledávky nebude odpuštěna. Proto se ptám, jak mám dále postupovat. Mám se poškozené společnosti ozvat sám, nebo čekat, až se ozvou sami a vyzvou mě k doplacení zbývajícího dluhu? Nerad bych, aby to opět dospělo do exekuce, pokud to tedy znovu lze. Děkuji za odpověď

Dobrý den, doporučuji obrátit se na věřitele z vlastní iniciativy za účelem domluvy úhrady Vašeho zbývající dluhu. Na kroky ze strany věřitele pro vymáhání pohledávky nevyčkávejte.