výživné exekuce insolvence

1 odpověď

Dobrý den, byla mi ukončena insolvence a náhle obnovená exekuce na výživné z roku 2015, dceři je již v současné době 31 roků, při čemž mi byly odpuštěny veškeré dluhy a nároky před insolvencí! ?
Je to oprávněné?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, výživné je pohledávka, která po skončení insolvenčního řízení nezaniká z důvodu ochrany vyživovaného. Pokud je vyživovaná již schopna sama se živit, můžete se s ní dohodnout a společně podat návrh na zastavení exekuce. Pokud nebude součinná, musíte podat k příslušnému soudu návrh na ukončení placení výživného a současně z uvedeného důvodu návrh na odklad exekuce do doby právní moci soudního rozhodnutí a návrh na zastavení exekuce z uvedeného důvodu. Po vydání rozsudku a nabytí právní moci je třeba tento dokument zaslat exekutorovi. Náhradu již vymoženého výživného od data podání návrhu můžete žádat vyplatit po vyživované, neboť je již zletilá.