Věřitelé insolvence

1 odpověď

Dobrý den, vím, že jednou z podmínek pro podání insolvenčního návrhu je i to, aby dlužník měl dluh u dvou věřitelů. můj bratr má exekuce u všeobecné zdravotní pojišťovny a pak už jen dluh, nesplacený, u mě. na tento dluh spolu máme sepsanou smlouvu, která ale neni notářsky ověřená. je tedy možné i tento dluh dát do insolvenčního řízení a tím pádem splnit jednu z podmínek?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,
ano, i dluh, který vůbec není podložen písemnou smlouvou nebo je, ale podpisy nejsou ověřené, je na roveň ostatním dluhům. Tedy i dluh ze smlouvy, kde nejsou ověřené podpisy, lze do insolvence přihlásit a může být oním druhým dluhem pro účely insolvenčního návrhu.