koupeni podilu domu od člověka v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den.
Chci odkoupit dům od více vlastníků. Jeden znich je v insolvenci. Jak mám postupovat aby to bylo možné odkoupit. Vlastní z domu 1/8. Předem děkuji

Dobrý den,
pokud je jeden spoluvlastník v insolvenci, musíte se obrátit na jeho insolvenčního správce, kontakt naleznete v insolvenčním rejstříku na http://www.justice.cz a domluvit se s ním, zda prodá podíl tzv. mimo dražbu. Předpokládám, že insolvenční správce tomu bude nakloněn. Bude nutno nechat zpracovat znalecký posudek, pokud jej už nemá zadaný správce a nechat si insolvenčním soudem tento postup prodeje mimo dražbu odsouhlasit. Následně můžete pak sepsat kupní smlouvu, správce ji podepíše a Vy posíláte peníze z kupní ceny na účet, který insolvenční správce určí. Bude se jednat o účet majetkové podstaty, ze kterého jsou uspokojováni věřitelé.