Milostivé léto

1 odpověď

Dobrý den, synovi dnes (04.01.2023) 4.1.2022 přišla výzva k úhradě dluhu +penále na veřejném a zdravotním pojištění u VoZP, které je nutno zaplatit do 3 dnů, jinak bude vymáháno soudním exekutorem.
Je možno využít v tomto případě Milostivého léta když bude exekuce zahájena až v letošním roce? Dluh u pojišťovny je za roky 2018 - 2021.
Děkuji za odpověď a za radu, jak v tomto případě postupovat.
Přeji vám hezký den
Daniela Hazuchová

Dobrý den, akce Milostivé léto byla ukončena v říjnu 2022, nicméně chystá se nové Milostivé léto, které by mělo být spuštěno někdy ve druhém pololetí tohoto roku. Je třeba však vzít na vědomí, že prozatím není jisté, zda vůbec vypsáno bude. V současné chvíli tak bude muset Váš syn začít splácet dluh VZP v rámci exekučního řízení a pokud skutečně Milostivé léto 2023 bude vyhlášeno, ihned se do něj zapojit. Doporučuji tak sledovat ohledně uvedeného média.