blokace účtu po ukončení insolvence

1 odpověď

Dobrý den, po ukončení insolvence mi opět exekutor zablokoval účet. Exekuce je vedená na bývalou manželku, nejsem povinný a nebyly ani u mě přihlášeni ke splácení. Tři exekutoři uvolnili účet automaticky a čtvrtý to prý dal k soudu. Mluví se, že po doplacení insolvence je člověk čistý, ale není to pravda. Dokonce mi exekutor řekl, že čekalí jak dopadne bývalka se svou exekucí, aby mi mohli stáhnout zbytek dluhu. To asi není normální v tomto státě. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
pokud se jednalo o dluh, který byl přihlášen a uspokojován v insolvenci, pak je řešení to, že podáte návrh na zastavení exekuce s odůvodněním, že jste řádně ukončil insolvenci. Exekutor, potažmo soud, musí exekuci zastavit. To, co popisujete, je celkem běžná praxe exekutorů, nicméně není třeba se lekat, pouze učiňte úkon návrh na zastavení exekuce a exekuce musí být zastavena.