Schůzka s exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
Dnes (30.11.2022) jsem se spojil s exekutorem za účelem sjednání splátkového kalendáře. Emailem mi došlo jako odpověď pouze telefonní číslo na vykonavatele a nic více.
Po hovoru s vykonavatelem jsme se domluvili na splátkovém kalendáři s tím že první částka musí být vyšší hodnoty a musim mu ji předat hotově. Na účet to nechtěl a bylo mu jedno kdo peníze na určené místo donese. Dále mi pak řekl že dostanu potvrzení a že se bude prokazovat odznakem
. Je takový postup klasický nebo je něco špatně? Děkuji za odpověď

Dobrý den, každý exekutorský úřad může volit v rámci zákona jiný postup. Pokud Vám vykonavatel ukáže průkaz a pověření a vydá stvrzenku o převzetí peněžitého plnění do dané exekuce, je to v pořádku. Následně žádejte exekutorský úřad písemně stav exekuce – vymoženého plnění, abyste měl kontrolu.