Pevna splatka v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,

v r. 2018 mi byla schválena insolvence a povolena pevná splátka 10.000 Kč měsíčně.

Během této doby mi vzrostl plat a v letošním roce jsem měla, díky práci navíc, i cca půl roku větší odměny.

Je toto problém, je možné že po odevzdání hlášení o příjmech bude soud tuto skutečnost řešit (např. aktuální úprava či zpětné navýšení minimální pevné splátky)?

Mám při odevzdání hlášení insolvenčnímu správci tuto situaci nějak zdůvodňovat?

Děkuji za informaci.

Jedná se o práci pod jedním zaměstnavatelem, hlavní pracovní poměr, nejde o nový pracovní poměr ani DPP či DPČ.

Dobrý den,
máte-li stanovenou ve splátkovém kalendáři pevnou částku, kterou jste povinna insolvenčnímu správci k určitému dni vydat, zpětné navýšení pevné splátky není v tomto případě pravděpodobné. Co se týče splátek do budoucna, může být jejich výše upravena i po schválení oddlužení, jestliže o to požádá dlužník pro změnu poměrů a pokud je zřejmé, že je výše dosavadních splátek způsobilá ohrozit plnění splátkového kalendáře nebo že míra uspokojení pohledávek nezajištěných věřitelů bude vyšší i při jiné výši měsíčních splátek (§398odst. 5IZ). Vaší povinností je dle § 412odst. 1písm. d) IZ předkládat insolvenčnímu soudu přehled svých příjmů za uplynulých 6 kalendářních měsíců. Ohledně zdůvodnění výše Vašeho příjmu uvádím, že takovou povinnost zákon neukládá.