Syn má exekuci

1 odpověď

Dobrý den, v rodinném domě. u mých rodičů má t. b. jejich vnuk, a má exekuci. Jak mu můžou změnit trvalé bydliště. A má právo exekutor vystěhovat dům mých rodičů když tam jejich vnukovi nic nepatří. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bohužel změnit trvalé bydliště vnuka (např. přihlášením na obec) Vašei rodiče bez jeho souhlasu nemohou. Při mobiliární exekuci může exekutor zajišťovat majetek dlužníka všude, kde je pravděpodobný jeho výskyt. Adresa trvalého pobytu to jistě je. Nemovité věci jsou vedeny v katastru, avšak u movitých věcí je nutno doložit jejich vlastnictví, např. kupní smlouvou, apod.