Exekuce rodičů mé přítelkyně

1 odpověď

Dobrý den. Rodiče mé přítelkyně dostali exekuci. Matka přítelkyně má u mne v domě trvalý pobyt. Otec ne. Máme se obávat, že exekuční úřad sáhne na můj majetek? Bojím se o dům a majetek. v domě ji nic nepatří. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, při mobiliární exekuci může exekutor zajišťovat majetek dlužníka všude, kde je pravděpodobný jeho výskyt. Adresa trvalého pobytu to jistě je. Nemovité věci jsou vedeny v katastru, avšak u movitých věcí je nutno doložit jejich vlastnictví, např. kupní smlouvou, apod.