Exekuce na firmu s.r.o

2 odpovědi

Dobrý den, mám dotaz ohledně exekuci na firmu s. r. oV roce 2007 bylo mým otcem založeno s. r. o je jediným jednatelem společnosti, mě napsal jako spoluvlastníka (tenkrát jsem mu pujcovala 200. tis to mi vrátil) sdělil mi že tam budu figurovat pouze papírově a nijak se to me osoby týkat nebude jelikož to byla rodina tak jsem s tím souhlasila, v roce 2011 ukončila firma činnost. Naivně jsem si myslela že se firma zrušila. Nyní jsem se dozvěděla že firma zrušena nebyla a je na ní vedeno několik exekuci. S otcem jsem se X let neviděla, jen vím že měl pak nějaké brigády a prespaval po ubytovnach nyní možná už bude v důchodu nevím. Pokud vím tak nemá ani účet ani žádný majetek. Chci se tedy zeptat zda je riziko že exekutoři budou po mě jako po spoluvlastníkovi něco požadovat, nikdy jsem z firmy žádný příjem neměla. Nebo půjdou exekuce za otcem jednatelem. Mám již vlastní rodinu a nerada bych se dostala do finančních potíží. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je dlužníkem společnost, nelze vymáhat dluh po jejím orgánu ani společníkovi, neboť jde o rozdílné osoby. Přesto Vám však doporučuji obrátit na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz) za účelem zvážení možnosti zahájení likvidace společnosti, resp. jejího konkurzu, abyste již nebyla s uvedenou společností spojována.