Porušení insolvence,exekuce v druzstevním nájmu.

3 odpovědi

Dobrý den, chci se zeptat jak je to v případě že přítel porušil insolvenci výpovědí v práci během tříměsíční lhůty. Tudíž mu hrozí exekuce. Do konce měsíce se musíme přestěhovat a nový majitel vyžaduje přihlášení nás obou na družstvu jakožto podnájemníků. Je zde nějaké riziko exekučního zabavení věcí které jsou mé nebo majitelovo druzstevniho podílu bytu? Popřípadě je zde nějaká možnost jak tomu předejít? Děkuji za info.

Dobrý den, pokud se Váš přítel nedohodne s insolvnenčním správcem (nebude mít nové ihned zaměstnání), skutečně hrozí, že správce podá insolvenčnímu soudu návrha na zastavení ins. řízení, a budou tak obnovena exekuční řízení. Soudní exekutor pak může přistoupit k mobiliární exekuci a provést ji tam, kde bude mít za to, že dlužník bydlí. Pokud se dozví, že bydlíte v družstevním bytě, může zabavovat věci i zde. Je však otázka, jak je pravděpodobné, že se to dozví, neboť družstva jména podnájemníků nikde nenahlašují.