Exekuce pro dluh za popelnice (svoz komunálního odpadu) - jak snížit náklady exekutora

1 odpověď

3.4.2014 mi přišel exekuční příkaz na 936 Kč - svoz komunálního odpadu. Na obecním úřadu mi řekli, že už to musím zaplatit exekutorovi.
Exekutor chce 4869 Kč. Za jejich náklady. Je v pořádku, že došlo rovnou k exekuci? Neměla jsem dostat poslední upomínku před exekucí? Mám nějaké šance neplatit exekutorovi náklady řízení - 4869 Kč? Mám 5 dětí, přítel je v insolvenci a já teď nevím jak z toho ven protože takovou částku opravdu nemám. I splátky 500 Kč měsíčně jsou pro mě vysoké.

Není-li poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů včas a řádně uhrazen, je vyměřen platebním výměrem. Podle daňového řádu je platební výměr pravomocným rozhodnutím, na jehož základě je možno vést exekuci. Pokud obecní úřad postoupil Vaši pohledávku k exekuci, neporušil žádnou povinnost. Exekutor po obdržení návrhu a pověření soudem zašle povinnému (Vám) výzvu k úhradě pohledávky a snížených (50%) nákladů exekuce, ovšem současně s exekučním příkazem. Pokud do 30 dnů od obdržení této výzvy uhradíte v ní uvedené částky, bude exekuce ukončena. Šanci neplatit náklady exekuce nemáte, máte však šanci uhradit poloviční náklady, než budete muset hradit, pokud výzvě k úhradě nevyhovíte. Žádná poslední upomínka před exekucí neexistuje. Asi máte na mysli předžalobní upomínku, ta ovšem v daňovém řízení neexistuje.