Dluh na výživném, alimentech - bývalý manžel žije v zahraničí

1 odpověď

Dobrý den,
bývalý manžel mi na alimentech dluží již 70.000 Kč, ale již delší dobu pracuje a žije ve Švýcarsku. I když na své dítě neplatí výživné, tak si koupil další automobil, ale dluh nevyrovnal. Dceru si bere na víkend max. 1 x za 2 - 3 měsíce.
Mohu na něho podat žádost na exekuci, nebo nám podat trestní oznámení? Jak mám postupovat aby mi dlužnou částku splatil co nejdříve?
Děkuji

Dobrý den. Pokud Váš manžel žije v zahraničí, bylo by možné na něj vést v ČR exekuci pouze v případě, že by zde měl postižitelný majetek, např. nemovitost. Vymáháním výživného v zahraničí se zabývá Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí ODKAZ.