Exekuční srážky ze mzdy a důchodu

2 odpovědi

Jaký je správný postup při výpočtu exekučních srážek ze mzdy a z invalidního důchodu, z kterého mi OSSZ také provádí srážky. Sčítá se mzda s důchodem nebo se srážky musí provést zvlášť z důchodu a zvlášť ze mzdy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, sráží-li několik plátců mzdy, resp. jiného příjmu, zůstává nezabavitelná část ze všech příjmů jen jednou, zbytek je srážen dle pravidel ust. § 280 a násl. občanského soudního řádu. Výpočet srážek by měl nastavit soudní exekutor, který vymáhá dluh. Doporučuji Vám jej kontaktovat (jeho účetní oddělení) a uvedené si vyjasnit.