Může exekutor přikázat zrušení penzijního spoření?

7 odpovědí

Dobrý den.
Muže exekutor nařídit zrušeni penzijního spořeni pro uspokojeni pohledávky?

Dobrý den. Jedná se o tzv. exekuci jiné pohledávky, která je v zásadě možná. V okamžiku, kdy Vám vznikne nárok na výplatu naspořené částky, bude tato exekuována.

Dobrý den. Je majetek třeba zařizeni restaurace a vybava penzionu zabavitelný? Přece to jsou věci bez kteřych nemohla bych vydelat na zaplaceni dluhu? Čemu se řika nezabavitelný majetek? Děkuji

Dobrý den. Pokud jste podnikatelem, nelze zabavit věci, které nezbytně nutně potřebujete k výkonu podnikatelské činnosti. Podmínkou je přitom umožnění podnikání alespoň v minimálním rozsahu, ve vztahu k podnikání vymezenému předmětem podnikatelské činnosti. Podstatné tedy je, v jakém oboru podnikáte a co je nezbytné pro tuto činnost v základním rozsahu. Lze tedy zabavit např. nadstandartní vybavení restaurace nebo penzionu, jako např. televize na pokojích nebo v prostorách restaurace, nelze však zabavit základní nábytek a nadobí.

Dobrý den. Jsem v exekučnim řizeni mam dluh u banky na nemovitost 4mil. Kč a 500,000 kč na exekučni naklady. Mohu při tom vstoupit do insolvenčniho řireni, a jak to bude probihat. Budu platit nejake poplatky předem? Děkuji

Dobrý den. Probíhající exekuce není překážkou zahájení insolvenčního řízení. Pokud však nesplňujete podmínky pro jeho zahájení a přesto podáte návrh, jednalo by se o tzv. šikanózní insolvenční návrh. V tomto případě byste byla povinna věřiteli nahradit škodu, která podáním návrhu vznikla. Jedním z předpokladů je mnohost věřitelů, protože uvádíte, že máte dluh u banky, který je zřejmě exekučně vymáhán, lze splnění této podmínky snadno zpochybnit.

Dobrý den. Chci podat návrh na povolení oddlužení. Mám 5 veřitele-banka, RWE, ČEZ, SSSZ, FÚ. Celkova vyše dluhu cc 4,5mil. Pokud splnim podminky pro zahajeni insolv. řizeni, co mám očekavat od veřitelu, a jake vydaje budu mit, tim myslim poplatky a naklady a t. d. Děkuji

Dobrý den. Pokud bude návrh na oddlužení schválen, od věřitelů už nemusíte očekávat nic, neboť se přihlásí do insolvenčního řízení a budou nadále komunikovat s insolvenčním správcem. Výdaje spojené s insolvenčním řízením jsou uspokojovány v rámci tohoto řízení, tj. nic "navíc" platit nebudete.