Prodej nemovitosti v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den, mám na vás prosbu. v insolvenci je mě prodávaná nemovitost. nejdříve mě pán insolvencni správce řekl že zajištění nemovitosti je neplatné, že pán nemá ani oprávnění půjčovat peníze ani nic jiného. za pár dnů uz právo podle insolvencniho správce právo měl a z půjčených 600000 chtěl pán 1680000. nakonec to neprošlo a chtěl 1004000. pak mě volal pán insolvencni správce že mám dát klíče od domů panu z reality. od té doby se mě nikdo neozval až sem se podíval na insolvencni rejstřík že bude nemovitost prodaná za 1300000 Kč, nikdo se mnou nekomunikuje a mě zajímá zda je to v pořádku? Kde zůstane zbylých 260000kc? Neměl by to se mnou nějak řešit? Nebo je to podle nich prodej o nás bez vás? Moc děkuji za jakoukoli odpoved

Dobrý den,
pokud insolvenční správce zajistil kupce, má právo mu nemovitost prodat a z výtěžku uspokojit věřitele. Pokud zbude nějaká částka po uspokojení všech věřitelů, musí Vám správce peníze po schválení konečné zprávy soudem vyplatit jako tzv. hyperochu. Bohužel v případě prodeje správce nijak aktivně s dlužníkem komunikovat nemusí, sledujte pečlivě insolvenční rejstřík.