Blokování penzijního připojištění v insolvenci

2 odpovědi

Dobrý den,
mám penzijní připojištění založené ještě před povolením insolvence. Na tomto penzijním připojištění jsem měl několik exekucí. V současné době mám povolenu insolvenci a rozhodl jsem se v rámci penzijní společnosti převést "staré" penzijní připojištění do nově vzniklého doplňkového penzijního připojištění. Z penzijní společnosti mi napsali, že prostředky nemohou převést, protože na smlouvě je vedena exekuce. Zůstala tam exekuce jednoho exekutorského úřadu, přičemž exekuce ostatních exekutorských úřadů byly po povolení insolvence staženy. je toto správný postup a mohu nějak docílit zrušení obstavení penzijního připojištění. Děkuji.

Dobrý den,
správný postup to není, protože exekutor měl pohledávku přihlásit do insolvenčního řízení. Proto bych navrhovala v dané věci podat návrh na zastavení exekuce, která by měla být po zastavení z penzijního pojištění vymazána.