Deponování mzdy v rámci insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

10/2019 mi bylo schváleno oddlužení, nejsem v exekuci jen v povoleném oddlužení a zaměstnavatel mi deponuje mzdu. Kdo má nárok na tuhle mzdu do přezkumniho jednání, které se jedná za 4 dny, vím, že letos (2019) vyšla novela, ale rád bych peníze měl na svém účtě, protože mi zůstává životní minimum i když nemám exekuci.
Děkuji.

Pěkný den,

pokud vám bylo oddlužení povolené před 1.6.2019, pak máte nárok na vrácení deponovaných peněz, je třeba požádat správce.

Pokud Vám bylo oddlužení povoleno po 1.6.2019, pak má v rámci § 407 insolvenčního zákona k těmto deponovaným penězům dispoziční oprávnění insolvenční správce. je možné jej požádat, aby si z těchto peněz uspokojil svoji odměnu od počátku ins. řízení do schválení.