Exekuce na majetek

1 odpověď

Dobrý den, na otce mých dětí je vedena pravomocná exekuce. Na výpisu exekucí byla aktualizovaná 1.7.2019 a je z roku 2008, víc nevím. Nevím, co znamená na výpisu aktualizace exekuce, ale chápu to tak, že to po něm ještě budou chtít. Otec dětí s námi nežije, ale děti navštěvuje, nebyli jsme spolu sezdání a ani majetek nebyl na něho napsaný, je jenom na mě. Dům a pozemek. Nemá zde trvalý pobyt ani korespondenční adresu. Výživné na děti jsme soudně neřešili, ale otec dětí posílá nějaké peníze, když vydělá na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti na můj účet, vedený pouze na mě. Může exekutor skočit po mém majetku? A ještě jeden dotaz, kdyby si to nechal posílat hotovostně na sebe na poštu, kde má zřízený i odnos, tak by mu na to mohli skočit, říkám to správně? Děkuji za odpověď. S pozdravem Bělunková

Dobrý den, soudní exekutor může vymáhat pohledávku věřitele jen na dlužníku a uspokojovat se z jeho majetku nebo z majetku ve společném jmění. Ve Vašem případě tak obavy mít nemusíte. Pokud si otec Vašich dětí sjednal vyplácení v hotovosti na poštu, soudní exekutor tyto peníze zajistí, pokud se o uvedeném dozví. Dotaz na Čskou posču jistě udělat může a zřejmě tak mnozí exekutoři postupují. Jistější je nechat si vyplácet hotovost přímo od zaměstnavatele.