Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 6.066.567

Exekuce DPP + HPP

Odesláno: 
Otevřeno 214 x
2 odpovědi
 
Dobrý den,

jako zaměstnavatel jsme přijali zaměstnance, který má u nás dohodu o provedení práce na 10 000 za měsíc. Na dohodu pracuje od 15.10.2019. Jeho exekuce jsme zjistili až teď, když už jsou zpracované mzdy za říjen. Současně má zaměstnanec HPP u společnosti, kde zemřel jednatel společnosti a nikdo za společnost nejedná (nebo jen nějaký správce -společnost nikdo z dědiců nepřevzal), nejsou vypláceny mzdy atp. Pokud teď budu kontaktovat účetní, co po ní mám chtít? Nevím přesně jakého exekučního správce kontaktovat a pokud zjistím, že paní účetní nic na exekuce neposílá, tak kolik bych měla exekutorovi posílat já? Mám se mu sama ozvat a zatím peníze z DPP deponovat? Nebo je můžu vyplatit a čekat na rozhodnutí exekutora? Až ukončí pracovní poměr se současným zaměstnavatelem, tak je my budeme zaměstnávat na HPP a dohoda o provedení práce bude zrušena.
 
Dobrý den, uvedený případ je komplikovaný a přesahuje rámec této poradny. Doporučovala bach Vám obrátit se soudního exekutora, kzerý vydal exkeuční příkaz na srážky ze mzdy a dohodnout se s ním (jejich účerním oddělením), jaká výše srážek připadá na mzdu, kterou pobírá dotyčný povinný u Vás. Účetní jiného zaměstnavateke bych kontaktovala s obdobným dotazem, tj. jakou výši srážek ze mzdy provádí ona.
 
Dobrý den, uvedený případ je komplikovaný a přesahuje rámec této poradny. Doporučovala bach Vám obrátit se soudního exekutora, kzerý vydal exkeuční příkaz na srážky ze mzdy a dohodnout se s ním (jejich účerním oddělením), jaká výše srážek připadá na mzdu, kterou pobírá dotyčný povinný u Vás. Účetní jiného zaměstnavateke bych kontaktovala s obdobným dotazem, tj. jakou výši srážek ze mzdy provádí ona. Dobrý den.