Možnost prodeje nemovitosti po zahájení exekuce s vědomím a souhlasem exekutora - lze to?

1 odpověď

Rodice se dostali do situace kdy na jejich dum byla uvalena exekuce.
Nezaplatili 3 splatky bance a jeste jeden pan ktery ma o nich podepsanou smenku podal exekuci take.
Tohle jsem si precetla na katastru nemovitosti:
omezení vlastnického práva
Typ
Zákaz zcizení a zatížení
Zástavní právo smluvní
Jiné zápisy
Typ
Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti
Prosim o radu jestli by bylo mozne nemovitost jeste prodat pred exekuci.
Dekuji
Jana

Dobrý den, dotčená nemovitost je již zajištěna exekučním příkazem a její prodej je možný pouze v exekučním řízení (nebo v insolvenčním). Pokud mají Vaši rodiče více věřitelů, doporučuji podat insolvenční návrh, s tím, že dotčená nemovitost však bude prodána i v tomto řízení, ostatní dluhy by však mohli splatit jen částečně.