Jak předejít exekuci

1 odpověď

Dobrý den, 6/2019 byla mi ukončena insolvenci konkurzem. Celých 5 let jsem platila tak jak jsem měla pravidelně měsíční splátky. Vzhledem k trestnímu řízení, mi byl asi v roce 2018 prohlášen konkurz a insolvenci zrušena. I přesto jsem insolvenci platila dále do konce pěti let. Nemám žádný majetek, nebylo nic zpenezeno. Celkem bylo uspokojeno zhruba 50% celkové dlužné částky. Zbylo něco kolem 300 000, -. Nicméně, můj dotaz zní, co bude následovat až rozhodnutí nabide právní moci a celý proces insolvenciho řízení se ukončí. Věřitele mi ihned dají exekuce nebo bude možná nějaká domluva na splátkách? Žijí s přítelem v bytě, který vlastní moje mamka. Při případné exekuci mohou exekutoři zabavit i mamky majetek? Nemyslím vybavení, ale třeba aby ji ne zabavili byt? Mohou exekutoři jít i po pritelovym platu? Jsem na rodičovské a znova zadat o insolvenci momentálně není možné. Děkuji moc za odpověď

Dobrý den, po skončení konkurzu budou věřitelé dál vymáhat své pohledávky. Doporučovala bych je co nejdříve kontaktovat a pokusit se s nimi dohodnout na splátkovém kalendáři, aby nepodali exekuční návrh. Pokud jej však podají (což mohou), budete hradit svoje dluhy v exekuci včetně jejích nákladů. Pokud byt vlastní Vaše maminka (je zapsána na katastru), nemohou jej exekutoři zabavit pro dluh, který je vymáhán na Vás. Přítelův plat je rovněž chráněn, neboť nejste manželé.