Odvolání v Ins. Řízení

1 odpověď

Dobrý den, prosím o informaci, zda pokud bylo vydáno usnesení o odmítnutí insolvenčního návrhu na povolení oddlužení a podáno odvolání, které bylo přípustné a bylo dále převzato vrchním soudem, tak zda lze v tomto období vydat exekuční příkaz i jej provést. Tj. Ještě není rozhodnuto o úpadku, v IR je věc označena jako vyřízená, ale řeší se odvolání. Děkuji za odpověď.

Pěkný den,
odkazuji na ustanovení § 90 insolvenčního zákona,
podání opravného prostředku v insolvenčním řízení (tj. odvolání) nemá odkladný účinek. Obávám se, že exekutor může vydat exekuční příkaz a exekuci provést.