Zastavená exekuce dne 10.7.2009 podle §268 odst.1 písmeno e

1 odpověď

Nařízená exekuce 11.4.2005, zastavená soudem 10.7.2009 na podnět exekutora. Od února 2019 je mi z důchodu ztrhávána tato exekuce, aníž by soud znovu rozhodl Usnesením o pokračování v této exekuci. Je zde nějaká promlčecí lhúta?

Dobrý den, pokud je exekuce pravomocně zastavena, může podat oprávněnžý nový exekuční návrh ve lhůtě, který nepřekračuje deset let, pokud byl exekučním titulem rozsudek soudu. Do doby se nazpočítává doba vedení původního exekučního řízení. Exekuci nelze vést bet pověření exekutora soudem. Dotažte se proto u ČSSZ, kdo exekuci vede a tohoto exekutora kontaktujte, aby Vám zaslal základní podklady k řízení, mj. i exekuční titul. Budete-li mít za to, že na jeho zákaldě již exekuce probíhala a je-li období od právní moci rozhodnutí po podání nového návrhu delší než deset let (bez doby vedení první exekuce), podejte z důvodu promlčení pohledávky návrh na její zastavení. Informuji Vás však, že oprávnění o tétoi skutečnosti zpravidla věcí a dobu promlčení si hlídají.