Jak se vyhnout exekuci po ukončení insolvence, oddlužení - postup, informace

1 odpověď

Dobrý den,
mám insolvenci od 26.4 2011, 19.3.2014 došel dopis kde mám exekuci rozhodčí nález ze dne 10.2.2011 nabyl právní moci 11.3.2011 a kterým byla na základě usnesení nařízena exekuce 26.4.2011. Mluvila jsem s paní co dopis posílala, prý exekuci zrušit nejde, ani když mám insolvenci - že teď ji vykonat nemohou, ale po skončení insolvence mám prý zaslat dopis, že mám insolvenci a že se bude rozhodovat o zastavení exekuce.
NA SOUDĚ KDYŽ SEM MĚLA STÁNÍ NA INSOLVENCI TAK MĚ BYLO ŘEČENO KDYŽ TO ZAPLATÍM TĚCH 5 LET, TAK BUDU OSVOBOZENA OD VŠECH DLUHŮ - ANI TĚCH CO SE NEPŘIHLÁSILI, PANÍ MĚ ŘEKLA ŽE TO NENÍ PRAVDA.
Jak je to? Moc děkuji

Dobrý den. Podle § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona od zahájení insolvenčního řízení lze exekuci nařídit, nelze ji však provést. Dokud tedy insolvenční řízení potrvá, nelze v exekuci pokračovat. Podle § 414 insolvenčního zákona pak v případě, že splníte své povinnosti ze schváleného oddlužení, vydá soud NA VÁŠ NÁVRH usnesení, kterým Vás osvobodí od placení pohledávek zahrnutých do oddlužení v rozsahu, v němž nebyly uspokojeny a od placení pohledávek věřitelů, kteří své pohledávky do insolvenčního řízení nepříhlásili, ač tak učinit měli. Pokud tedy rozhodčí nález nabyl právní moci 11.3.2011 a soud schválil návrh na povolení oddlužení 26.4.2011, měla být tato pohledávka do insolvence přihlášena. Věřitel tedy pohledávku nepřihlásil, ač tak učinit měl.