§ 336 a o.s.ř.

1 odpověď

Dobrý den, dle ust. § 336a odst. 2 o. s. ř. (2) Soud zároveň může rozhodnout o zániku nájemního či pachtovního práva, výměnku nebo práva odpovídajícího věcnému břemeni, jestliže a) je nájemné či pachtovné, případně poměrná část výnosu z věci zcela nepřiměřená nájemnému či pachtovnému, případně poměrné části výnosu z věci v místě a čase obvyklé nebo je-li věcné břemeno či výměnek zcela nepřiměřený výhodě oprávněného, a b) toto právo výrazně omezuje možnost prodat nemovitou věc v dražbě. Z uvedného plyne, že existují dvě kumulativní podmínky, které musí být současně splněny, aby exekutor takto rozhodl po právu. Proti tomuto rozhodnutí je odvolání přípustné. Ohledně aktuální judikatury na dané téma se obraťte na některého právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), s ním můžete uvedené za úplatu zkonzultovat.

Dobrý den,

prosím o vymazání tohoto dotazu i odpovědi ze stránek poradny. Děkuji.